• Wakacje z Pyrzycką Biblioteką Publiczną

  • Tydzień Bibliotek w PBP

  • Spotkanie autorskie w PBP

  • Twórczość Seniorów w PBP

  • Dzień Bezpiecznego Internetu w Pyrzyckiej Bibliotece Publicznej

  • „Spotkanie z wierszem i pieśnią Powstania Warszawskiego”

  • Biblioteka na Festynie

  • ZAUWAŻ MNIE

Tydzień Bibliotek w PBP

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków. Tegoroczne hasło TB brzmiało „Wybieram Bibliotekę”.

Spotkanie autorskie w PBP

14 maja w ramach „Tygodnia Bibliotek 2015” pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” w Dziale Tradycji Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z poetką, pyrzyczanką Stefanią Jendraszczyk.

Twórczość Seniorów w PBP

        12 maja w ramach „Tygodnia Bibliotek”, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” w Dziale Tradycji PBP odbyła się prezentacja wybranych utworów słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach, który w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Pyrzyckiej Bibliotece Publicznej

25 lutego 2015 roku w Czytelni dla Dorosłych Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W spotkaniu wzięło udział 19 dzieci z klasy 3d ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach.

„Spotkanie z wierszem i pieśnią Powstania Warszawskiego”

Spotkanie z wierszem i pieśnią Powstania Warszawskiego” zorganizowane przez Sekcję Literatury Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Pyrzycką Bibliotekę Publiczną miało miejsce w Dziale Tradycji – „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” PBP 10 marca 2015 r.

Biblioteka na Festynie

2 maja podczas Festynu Rodzinnego „Razem Bezpieczniej” Pyrzycka Biblioteka Publiczna również włączyła się do zabawy. W „bajkowym kąciku” dzieci i młodzież mogły znaleźć chwilę wytchnienia słuchając bajek, kolorując bajkowe postaci, oglądając książki, rozwiązując łamigłówki i krzyżówki. Kolorowe klocki, układanki i bańki mydlane zachęcały do zabawy.

ZAUWAŻ MNIE

14 lutego to nie tylko popularne Walentynki, to także Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. Dlatego właśnie w tym dniu kończy przeprowadzana od 2009 roku Akcja Zauważ Mnie. Od roku 2011 Akcja przeprowadzana jest w formie marszu Nordic Walking. W roku 2015 jego uczestnicy pokonają ponad 530 kilometrową trasę z Malborka do Pyrzyc odwiedzając po drodze […]

Ferie w Bibliotece 2015

Podczas ferii zimowych w Pyrzyckiej Bibliotece Publicznej i jej filiach odbywały się różnorodne formy zajęć i zabaw z dziećmi. Podczas nich dzieci miały okazję wzięcia udziału w grach i zabawach literackich. Łamały główki podczas rozwiązywania zagadek, rebusów czy kalamburów. Popisywały się również pięknym czytaniem. Znalazło się również zajęcie dla zdolnych rąk. Podczas zajęć plastycznych dzieci […]